En Güncel Haberler

Bayanların Dikkatine…. Kocanızın evin ihtiyaçlarına para yetiştirmesi için, bazen açlık çektiğini biliyor muydunuz?

Bayanların Dikkatine…. Kocanızın evin ihtiyaçlarına para yetiştirmesi için, bazen açlık çektiğini biliyor muydunuz?
Bu haber 14 Ağustos 2021 - 18:04 'de eklendi ve 328 views kez görüntülendi.

Kocanızın sık sık patronu tarafından azarlandığını biliyor muydunuz?

Kocanıza çalıştığı yerde hakaret edildiğini biliyor muydunuz?

Kocanız siz ve çocukları için hayatını riske attığını biliyor muydunuz?

Kocanızın evin ihtiyaçlarına para yetiştirmesi için, bazen açlık çektiğini biliyor muydunuz?

Kocanıza söylenmeden , kızmadan önce vücudunda günde kaç milyon damla ter döküldüğünü biliyor muydunuz?

Kocanızın gözlerinin içine bakın. Belki de o gözler sizi gülerken görmek için gizlice gözyaşı dôkmüştür.

Belki de, kocanız her dileğinizi yerine getirmiyorsa bu onun suçu değildir, zamanın şartları ve çarpık sistemin yüzündendir.

Kocanız ailesinin mutluluğunu sizden daha çok ister. Bunun için bir çok şeyle mücadele eder.

Kocanız, çoğu şeyi içine atar, haklı iken bile çoğu şeyi yutar.
Kocanızın değerini bilin, sevgiyi ve saygıyı görmesi en doğal hakkı olduğunu bilin.

Sevgi ve şefkatinizle aranızda her daim sıcacık bir bağ kurun çünkü o bundan fazlasını hakediyor.

Vesselam..

Kocanızın sık sık patronu tarafından azarlandığını biliyor muydunuz? Kocanıza çalıştığı yerde hakaret edildiğini biliyor muydunuz? Kocanız siz ve çocukları için hayatını riske attığını biliyor muydunuz? Kocanızın evin ihtiyaçlarına para yetiştirmesi için, bazen açlık çektiğini biliyor muydunuz? Kocanıza söylenmeden , kızmadan önce vücudunda günde kaç milyon damla ter döküldüğünü biliyor muydunuz? Kocanızın gözlerinin içine bakın. Belki de o gözler sizi gülerken görmek için gizlice gözyaşı dôkmüştür. Belki de, kocanız her dileğinizi yerine getirmiyorsa bu onun suçu değildir, zamanın şartları ve çarpık sistemin yüzündendir. Kocanız ailesinin mutluluğunu sizden daha çok ister. Bunun için bir çok şeyle mücadele eder. Kocanız, çoğu şeyi içine atar, haklı iken bile çoğu şeyi yutar. Kocanızın değerini bilin, sevgiyi ve saygıyı görmesi en doğal hakkı olduğunu bilin. Sevgi ve şefkatinizle aranızda her daim sıcacık bir bağ kurun çünkü o bundan fazlasını hakediyor. Vesselam..

EVLILIKTEN ERKEKLER NE BEKLER?

Evlilik hayatında çoğu şey müşterek, ancak beklentiler farklı olabiliyor. Yıllar geçse de eşler birbirlerine önceliklerinin ne olduğunu net bir şekilde dile getiremeyebiliyor. Özellikle erkekler ne istediklerini anlatmakta, kendilerini ifade etmekte çok sıkıntı çekiyor.

Evlilikte erkeğin kadından beklentileri genelde kadının beklentilerinden daha fazladır. İkisi de aynı işyerinde çalışıp yorulsa da erkek, eve girer girmez “çok yoruldum” diye uzanır. Kadının böyle bir lüksü olmadığı gibi üstelik erkek, ondan bir de güzel “yemek” bekleyebilir.

Evin düzenli-tertipli, elbiselerinin temiz ve ütülü olmasını, hatta kimi erkek, içeceği bir bardak suyu bile eşinin getirmesini bekler. Cep telefonunun nerede olduğunu, gözlüklerini, çoraplarını nereye koyduğunu, arabanın anahtarının nereye bırakılmış olabileceğini hülasa buna benzer birçok şeyi kadından hep “hizmet” olarak bekler.

Kısacası erkek kadından, annesi kadar "şefkatli eş", güveneceği sadık bir "dost", her şeyi paylaşabilecek "arkadaş", sohbet edebileceği kalbine karşılık mükemmel bir "kalp" bekler. Güllerin Efendisi, hayırlı kadının kocasına iyilik yapan olduğunu ve böyle bir kadının bu hareketinin bin şehitlik makamıyla eşitlendiğini söyler. Tabii ki, o da ayrı bir yazının konusu olsa da madalyonun bir de "kadınlar erkeklerden ne bekler?" yüzü var.

En önemlisi ise, erkekler, annelerinden gördükleri karşılıksız “şefkat”, “sevgi” ve “ilgi”yi eşlerinden de beklemektedir.

Fakat annesinin “Aa! Burnun akmış gel sileyim” dediği gibi; “Mendilini aldın mı? Anahtarın, telefonun cebinde mi?” vb. sorularla çocuk gibi idare edilmek yerine, ayrıca fizikî gücünü göstermek için eşinin kendisini bir “kahraman” gibi görmesini de bekler.

Evin düzenli-tertipli, elbiselerinin temiz ve ütülü olmasını, hatta kimi erkek, içeceği bir bardak suyu bile eşinin getirmesini bekler. Cep telefonunun nerede olduğunu, gözlüklerini, çoraplarını nereye koyduğunu, arabanın anahtarının nereye bırakılmış olabileceğini hülasa buna benzer birçok şeyi kadından hep "hizmet" olarak bekler. En önemlisi ise, erkekler, annelerinden gördükleri karşılıksız "şefkat", "sevgi" ve "ilgi"yi eşlerinden de beklemektedir. Fakat annesinin "Aa! Burnun akmış gel sileyim" dediği gibi; "Mendilini aldın mı? Anahtarın, telefonun cebinde mi?" vb. sorularla çocuk gibi idare edilmek yerine, ayrıca fizikî gücünü göstermek için eşinin kendisini bir "kahraman" gibi görmesini de bekler.

Yaratılış itibarıyla şiddet, saldırganlık, sinirlilik, kabadayılık, özgürlük ve kural tanımazlık özelliklerine yatkın olduğu için erkekler, eşlerinin bu duygularını kontrol altına almasına yardımcı olacak “sakin, itidalli, hoşgörülü, anlayışlı, idareci” olmasını bekler.

Aileyi idare ettikleri için ülke idare eden kral gibi “saygı” görmek ve asla “tenkit edilmemek” ister.

Bu hay huy içinde kadınların en çok yakındıkları şey, “Eşim ne yaş günümü ne de evlilik yıldönümümüzü hatırlıyor. Demek artık beni sevmiyor!” vehmine kapılmalarıdır. Bu yüzden erkekler eşlerinin pek kolay anlaşılamayan “sevgi dillerinin” kolayca anlaşılmasını bekler.

Bir şeye canı sıkıldığında durgunlaşıp düşünmeyi tercih eder. Şayet eşi tepesine dikilip: “Ne düşünüyorsun! Yoksa başka biri mi var? Yoksa, bir yerlere para mı kaptırdın?” gibi aşağılayıcı ve “güven” zedeleyici davranışlardan kaçınmasını bekler.

İhtiyacını en fazla tatmin eden, aşkını, sevgisini ve şevkini paylaşacağı neş’ede ortak, elem ve kederde yardımcı, sûri güzelliğinin yanında zahiri arkadaşlığını samimileştirecek “iffet” ve kötü ahlaktan arınmış, “ünsiyet” edeceği, iyi geçineceği, ruhi imtizacı sağlayacak “mûnislik, itaat” ve “güzel ahlâk” bekler.

Kısacası erkek kadından, annesi kadar “şefkatli eş”, güveneceği sadık bir “dost”, her şeyi paylaşabilecek “arkadaş”, sohbet edebileceği kalbine karşılık mükemmel bir “kalp” bekler.

Güllerin Efendisi, hayırlı kadının kocasına iyilik yapan olduğunu ve böyle bir kadının bu hareketinin bin şehitlik makamıyla eşitlendiğini söyler. Tabii ki, o da ayrı bir yazının konusu olsa da madalyonun bir de “kadınlar erkeklerden ne bekler?” yüzü var.

Kısacası erkek kadından, annesi kadar "şefkatli eş", güveneceği sadık bir "dost", her şeyi paylaşabilecek "arkadaş", sohbet edebileceği kalbine karşılık mükemmel bir "kalp" bekler. Güllerin Efendisi, hayırlı kadının kocasına iyilik yapan olduğunu ve böyle bir kadının bu hareketinin bin şehitlik makamıyla eşitlendiğini söyler. Tabii ki, o da ayrı bir yazının konusu olsa da madalyonun bir de "kadınlar erkeklerden ne bekler?" yüzü var.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA