En Güncel Haberler

İBRETLİK Hikayeler Mutlaka Okuyalım

İBRETLİK Hikayeler Mutlaka Okuyalım
Bu haber 29 Mayıs 2021 - 1:34 'de eklendi ve 1.327 views kez görüntülendi.

Sar-hoşun biri şa-rap şişesiyle caminin önünden geçerken camiden çıkan bir dervişin dikkatini çeker ve derviş sarhoşa der ki:
-Birader şu şi-şeni bana versene! Sar-hoş şaşkın şekilde:
– Sen yeni camiden çıktın, şa-rabı ne yapacaksın be adam ?

Der-viş der ki : Şa-rabı caminin içene dökeceğim !

Sar-hoş hiddetlenir kızgın bir şekilde :
-”Sen nasıl Allah’ın evine şa-rap dökersin Allah’tan korkmaz mısın… Ben kırk yıldır içki içerim ama böyle bir şeyi asla yapmam. şa-rabı da sana bu iş için vermem! beni bulaştırma ben Allah’tan korkarım’ der.

Der, ama der-vişin de tam istediği cevabı bilmeden vermiştir.”

Der-viş taşı gediğine ustalıkla koyar:
-Be adam sen şu kul ya-pısı adına cami dediğimiz taştan topraktan yapılmış binanın içine saygından şa-rap döktürmezsin… Ama nasıl olur da Allah-u Tealanın sana rahmeti Ve lütfu ile emanet edip kendisine kul olup ibadet etmeni istediği şu mükemmel ve muazzam beden sarayının içine şa-rap dökersin ?

Der, ama der-vişin de tam istediği cevabı bilmeden vermiştir.” Der-viş taşı gediğine ustalıkla koyar: -Be adam sen şu kul ya-pısı adına cami dediğimiz taştan topraktan yapılmış binanın içine saygından şa-rap döktürmezsin… Ama nasıl olur da Allah-u Tealanın sana rahmeti Ve lütfu ile emanet edip kendisine kul olup ibadet etmeni istediği şu mükemmel ve muazzam beden sarayının içine şa-rap dökersin ?

KIZ İsteme Hikayesi

Bir kız is-teme olayında, kız-ın babası erkek ta-rafına şöyle der. Efendi benim kızı isteyen Çok sizin neyiniz var ne-yiniz yok. Delikanlı girer söze:

Rahim ve Rahman olan Allah aç bırakmaz kendisini zi-kredeni. O Alim’dir. Günaha düştüğümüzde ve pişman olduğumuzda Gaffar’lığını gö-sterir.
Gece çalıstığım yere El Hafiz der öyle gi-rerim.

Neyiniz var di-yeceksiniz. Hiçbir şeyim yok Çünkü O dur Malik-ül Mülk. Ya paran biterde karanlıkta kalırsaniz diyeceksiniz, En Nur deriz ay-dınlanır Beytimiz.

Kızımı asla bırakmayacaksın der-seniz, söz veremem Çünkü kullar değil, Halik’tir Baki olan. Varsın kimse sevm-esin bizi Vedud kafidir.
Kız-ım se-nden bir şey gizlerse ne yaparsın demenize gerek yok. Yüreği el veriyorsa istediğini yapsın Rabbim Basirdir es Sehid’dir. Her şe-yi bilir.

Yani kısacası bir Rabbim var birde Rabbim’in en sevgilisi (s.a.v). Benimde kızınızdan is-teklerim var. Nur süresi 31. Ayeti yaşayacak. E-depli olacak. El Haya-ül Minel imandadır çünkü. Beni sevecek, ölene kadar ellerimi bırakmayacak. Benim uykum ağırdır. Sa-bah namazına kalktığında beni gerekirse vura vura uyandıra-cak.

Baba girer söze: İyisin hoşsun, peki başınızı sokacak bir e-viniz var mı?
Delikan-lı cevap verir: Yok dersem kızınızı vermeyecek misiniz?
Baba: Hayır evlat, ben ev yaptıracağım ye-ter ki sen kızımı al..

Baba girer söze: İyisin hoşsun, peki başınızı sokacak bir e-viniz var mı? Delikan-lı cevap verir: Yok dersem kızınızı vermeyecek misiniz? Baba: Hayır evlat, ben ev yaptıracağım ye-ter ki sen kızımı al..

Ne Ekersen Onu Biçersin

Kocası olmayan yaşlı kadın, tereyağı yapıp bakkala günlük olarak satıyordu….

Ancak bakkal tereyağını hiç tartmıyordu…

Bir gün aklına bir şüphe düştü ve kadının getirdiği yağı tartmaya karar verdi. …

1 kg olarak olarak aldığı tereyağının aslında 900 gram olduğunu görünce çok sinirlendi.  Ve ertesi gün kadın dükkana gelince bakkal, “Bir daha senden tereyağı almayacağım.” dedi…

Yaşlı kadın üzülerek, “Efendim bir yanlışım mı oldu?” diye sordu…

Bakkal,” Senin bana verdiğin yağ 900 gram geldi ayıp değil mi bu yaptığın?” dedi…

Bunun üzerine kadın şöyle cevap verdi; “Efendim benim terazim yok, daha önce sizden 1 kilo şeker almıştım onu tartı olarak kullanıyorum.” dedi…

Tabi bakkal utancından ne yapacağını şaşırdı…

Böyledir işte Dünya, ne ekersen onu biçersin. Kime ne verirsen onu alırsın…

.

Bunun üzerine kadın şöyle cevap verdi; “Efendim benim terazim yok, daha önce sizden 1 kilo şeker almıştım onu tartı olarak kullanıyorum.” dedi… Tabi bakkal utancından ne yapacağını şaşırdı… Böyledir işte Dünya, ne ekersen onu biçersin. Kime ne verirsen onu alırsın….

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA