En Güncel Haberler

Kızının saçına dinleme cihazı yerleştirince şok edici gerçeği keşfetti

Kızının saçına dinleme cihazı yerleştirince şok edici gerçeği keşfetti
Bu haber 05 Eylül 2022 - 23:08 'de eklendi ve 967 views kez görüntülendi.

Tomas Valero, k’ı’zını okuldan aldıktan sonra, bir şeylerin ters gittiğini anlamıştı. Her zaman neşeli olan k’ı’zının enerjisi yoktu ve dahası huysuzdu. Zavallı k’ı’z duygusal olarak dengesizleşmişti ve sabah okula gitmek istemediği için ağlamıştı. Thomas neler olup bittiğini anlayamamıştı. Çok geçmeden şok edici bir keşif yaptı ..

Tomas’ın k’a’rısı Steph, üçüncü çocuklarına hamileydi, bu da ailenin Virginia eyaletinin diğer ucuna taşınmaları için bir sebep oluşturuyordu. İlk yaşadıkları e’v büyümekte olan ailelerine küçük geliyordu. Her zaman neşeli olan Lauren (çocuklardan en büyüğü) bu duruma kayıtsız kalamamış, değişikliği iyi idare edememişti. Kesinlikle eskisi kadar mutlu değildi, acaba sebebi taşınmaları mıydı yoksa ortada başka bir şey mi vardı”
Çocuklarının davranışlarında meydana gelen değişiklikler anne babalara endişe verebilir.

Tomas da bir ebe’veyn olarak istisna değildi ve endişesini gidermek için prensesinin nesi olduğunu bulmak istiyordu. Çok geçmeden k’ı’zının durumunun çok ciddi olduğunu fark etti. Sorunun ne olduğunu buluncaya pes etmeyecekti çünkü Lauren’ın davranışları giderek garip bir hal alıyordu …”

Artık konu yalnızca kızının hayatı değildi, diğer çocuklar da hayatları boyunca bu kötü öğretmenden olumsuz olarak etkileneceklerdi. Bu nedenle Tomas, öğretmenin görevden alınmasını talep eden bir dilekçe hazırlayıp imza kampanyası başlatmaya karar verdi. Etkili olmuştu, dilekçe neredeyse 2.000 imza aldı!" Bu kampanya, doğal olarak bir süre sonra medya tarafından da fark edildi. Çeşitli öğretmenlerin dikkati ve ulusal bir sorunun ortaya çıkarılması ile beklenen gerçekleşti ve öğretmen görevden alındı. Tomas artık kızını güvenle okula geri gönderebilmişti ve Lauren da gülümseyen bir güneş ışığı gibi parlayan eski haline geri döndü!"

Lauren’in kimseye neler olup bittiğini anlatmaması işleri zorlaştırıyordu. Neşeli Lauren artık hiç eskisi gibi değildi. Sebebi ne olabilirdi? Okulda zorbalığa mı maruz kalmıştı ya da derslerde işlenen konular ağır geliyor ve diğerlerinden geride kalmasına mı sebep oluyordu? Tomas’ın ona sorduğu her şeye başını sallayarak karşılık veriyordu. Sonra Tomas’ın aklına bir şey geldi …”
Davranışlarındaki bu değişiklikler Pine Grove İlköğretim Okulu’na başladıktan sonra daha şiddetli ve sık olmaya başlamıştı. Çocukları okula başlamadan yaklaşık üç hafta önce taşınmışlardı. Tomas sorunun kaynağının öğretmen mi, sınıf arkadaşları mı yoksa okulun kendisi mi olduğunu merak etti.

Lauren’in kimseye neler olup bittiğini anlatmaması işleri zorlaştırıyordu. Neşeli Lauren artık hiç eskisi gibi değildi. Sebebi ne olabilirdi? Okulda zorbalığa mı maruz kalmıştı ya da derslerde işlenen konular ağır geliyor ve diğerlerinden geride kalmasına mı sebep oluyordu? Tomas’ın ona sorduğu her şeye başını sallayarak karşılık veriyordu. Sonra Tomas’ın aklına bir şey geldi …” Davranışlarındaki bu değişiklikler Pine Grove İlköğretim Okulu’na başladıktan sonra daha şiddetli ve sık olmaya başlamıştı. Çocukları okula başlamadan yaklaşık üç hafta önce taşınmışlardı. Tomas sorunun kaynağının öğretmen mi, sınıf arkadaşları mı yoksa okulun kendisi mi olduğunu merak etti

K’ı’zı eskiden okulda başarılıydı; ona örnek öğrenci bile deniyordu. Her zaman okuldan e’ve iyi notlar ve karnelerle gelirdi. Tomas ve k’a’rısı k’ı’zlarıyla çok gurur duyardı. Ancak bunların hepsi yeni okulunda tersine dönmüş ve notlar yokuş aşağı gider olmuştu. Taşınmakla hata mı etmişlerdi?”

Lauren’i mutlu eden tek şey, küçük erkek kardeşi Angelo’nun doğumuydu. Angelo ile birlikteyken hep neşeli oluyordu. Ama sabah olunca her şey başa dönüyordu. Okula gitmek için arabaya binerken ağlamadan durmuyordu. Artık Tomas buna bir son vermesi gerektiğini biliyordu .

Tomas kızıyla onu rahatsız eden şey hakkında konuşamadığı için zorlanıyordu. Buna rağmen becerikli bir adamdı ve kendince bir plan hazırladı. Okuldayken gün içerisinde bir şeylerin ters gittiğini biliyordu, ama bizzat kendisinin okulda olamayacağı da aşikardı. Sonra aklına bir şey geldi.

Tomas bir dinleme cihazı aldı ve kızının saçları arasına gizledi. Böylece kızı okuldayken neler olup bittiğini rahatça dinleyebilecekti. Kızının başına ne geliyorsa okul ile ev arasında geçen süre zarfında geliyordu, öyle olmalıydı. Kızının bu konuda konuşmak istememesi Tomas’ı dizginleri ele almaya itti. Sonuç ise umduğundan çok daha başarılı olacaktı…”

Tomas bir dinleme cihazı aldı ve kızının saçları arasına gizledi. Böylece kızı okuldayken neler olup bittiğini rahatça dinleyebilecekti. Kızının başına ne geliyorsa okul ile ev arasında geçen süre zarfında geliyordu, öyle olmalıydı. Kızının bu konuda konuşmak istememesi Tomas’ı dizginleri ele almaya itti. Sonuç ise umduğundan çok daha başarılı olacaktı…"

Tomas, aşırıya kaçtığını biliyordu, ancak bu aşırılığın gerekli olduğundan da emindi. Lauren’ın davranışlarını değiştirmek zorunda bırakmadan ve dikkatinin dağınıklığına sebep olmamak için ona dinleme cihazından bahsetmedi. Cihazı kızının saçları arasına da bu sebepten gizlemişti. Lauren plandan habersizdi elbette, ama esas soru plan başarılı olacak mıydı?”D

Lauren okuldan eve gelir gelmez, Tomas cihazı , kızının saçlarının arasından hemen aldı ve gün boyu kaydedilenleri dinlemeye başladı. Duydukları onu şaşkına çevirmişti , dahası sinirlerine hakim olmakta zorlanıyordu. Ama aynı zamanda, sorunun kaynağını öğrenmek onu rahatlatmıştı”Tomas, gün boyu cihazın kaydettklerini dinlerken, öğretmenin çocuklara nasıl hakaretler ettiğini duydu. İğrenç bir ses tonuyla konuşarak çocukları korkutuyordu! Kızını, kendi yetkisini kötüye kullanan birine emanet ettiğini anlaması onda şok etkisi yaratmıştı. Artık harekete geçme zamanıydı.

Genç baba, bu keşfin ardından kendini küçük düşürülmüş hissediyordu. Öğretmen sınıftaki çocuklara, özellikle de Lauren’a karşı kaba ve sabırsız davranıyordu. Kaydı defalarca dinledikten sonra, kızının huysuz davranışlarına neden olanın bu davranışlar olduğuna kanaat getirdi. Öğrendiği yeni bilgiler doğrultusunda öğretmen ile yüzleşme vakti gelmişti”

Tomas, ufak çağlı bir FBI soruşturmasına dönen araştırmalarından sonra, keşfettiklerinden tiksinmişti. Ses kaydını okul yönetimi ile paylaşmak iyi bir fikir olabilirdi, ne de olsa bu mantıksız davranışa son verme yetkisi onların ellerindeydi. Ancak okul yönetimi öğretmeni işten çıkarmayınca, sorunu farklı bir yöntemle çözmeye karar verdi ..”

Artık konu yalnızca kızının hayatı değildi, diğer çocuklar da hayatları boyunca bu kötü öğretmenden olumsuz olarak etkileneceklerdi. Bu nedenle Tomas, öğretmenin görevden alınmasını talep eden bir dilekçe hazırlayıp imza kampanyası başlatmaya karar verdi. Etkili olmuştu, dilekçe neredeyse 2.000 imza aldı!”

Bu kampanya, doğal olarak bir süre sonra medya tarafından da fark edildi. Çeşitli öğretmenlerin dikkati ve ulusal bir sorunun ortaya çıkarılması ile beklenen gerçekleşti ve öğretmen görevden alındı. Tomas artık kızını güvenle okula geri gönderebilmişti ve Lauren da gülümseyen bir güneş ışığı gibi parlayan eski haline geri döndü!”

Artık konu yalnızca kızının hayatı değildi, diğer çocuklar da hayatları boyunca bu kötü öğretmenden olumsuz olarak etkileneceklerdi. Bu nedenle Tomas, öğretmenin görevden alınmasını talep eden bir dilekçe hazırlayıp imza kampanyası başlatmaya karar verdi. Etkili olmuştu, dilekçe neredeyse 2.000 imza aldı!" Bu kampanya, doğal olarak bir süre sonra medya tarafından da fark edildi. Çeşitli öğretmenlerin dikkati ve ulusal bir sorunun ortaya çıkarılması ile beklenen gerçekleşti ve öğretmen görevden alındı. Tomas artık kızını güvenle okula geri gönderebilmişti ve Lauren da gülümseyen bir güneş ışığı gibi parlayan eski haline geri döndü!"

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA