En Güncel Haberler

Sabah işe başlarken okunacak dua, işe başlarken Ve İş bulmak için okunacak Dua’lar

Sabah işe başlarken okunacak dua, işe başlarken Ve İş bulmak için okunacak Dua’lar
Bu haber 09 Haziran 2021 - 3:58 'de eklendi ve 1.628 views kez görüntülendi.

İşe başlarken hangi duaları okumak gerekiyor? Hangi dualar sabah işe giderken veya sabah işe başlarken okunması iyidir bilgilerini derlemiş bulunuyoruz. Bir işe başlarken ilk önce besmele çekip, besmelenin arkasından da temmim getirmek İslami adap ve edep kurallarından biri olarak yapılırdı.

Bu duayı devamlı okuyan kişilerin tüm işleri yolunda gider ve bolluk içinde rızkının artmasına sebep olur. İşe başlarken okunacak dua Rabbi Yessir duasıdır. Her gün işe başlamadan önce besmele çekerek okumalısınız.
İŞE BAŞLARKEN OKUNACAK DUA RABBİ YESSİR DUASI
Rabbi Yessir Duası

Anlamı: “…Rabbim! Gönlüme ferahlık ver. İşimi bana kolaylaştır. Dilimdeki tutukluğu çöz. Ki sözümü anlasınlar.” (Taha Suresi 25-28)

Okunuşu: ” …Rabbişrahli sadri ve yessirli emri. Vahlul ukdeten min lisani yefkahu kavli.”

Rabbi Yessir Duası Anlamı: "…Rabbim! Gönlüme ferahlık ver. İşimi bana kolaylaştır. Dilimdeki tutukluğu çöz. Ki sözümü anlasınlar." (Taha Suresi 25-28) Okunuşu: " ...Rabbişrahli sadri ve yessirli emri. Vahlul ukdeten min lisani yefkahu kavli."
Okunuşu: “Rabbi yessir vela tuassir Rabbi temmim bi’l-hayr”

Anlamı: “Rabbim! İşlerimi kolaylaştır, zorlaştırma, Rabbim işlerimi hayırla sonuçlandır. Amin!”

İŞE BAŞLARKEN YAPILACAKLAR HADİS

Peygamber -sallallahu aleyhi ve sellem- Efendimiz: “Besmeleyle başlanmayan her mühim işin sonu eksiktir.” (Ali el-Mütteki, Kenzu’l-ummal, I, 555, no: 2491) buyurmuşlardır.

Okunuşu: “Bismillahirrahmanirrahim.”

Anlamı: “Rahman ve Rahim Olan Allah’ın Adı ile..”

Taha Suresi 25-28. Ayetle

İŞE BAŞLARKEN RABBİ YESSİR DUASININ FAZİLETİ

Yeni bir işe, her yeni bir göreve başlamadan önce Rabbi Yessir duasını okumanız tüm işlerinizin yolunda gitmesini sağlayacaktır. Allahu Teala, mümin kullarına bu duaları öğretmiştir ve okumalarını istemiştir. O mümin kulları da her yeni bir işe başlarken bu duayı okumuşlardır. Cenab-ı Hak, Kur’anda böyle haber vermektedir. Allah adıyla başlanan işlerde hayır, bereket, huzur, başarı ve muvaffakiyet olmaktadır. Yüce Allah her işimizde, her anımızda bizim yanımızda olarak yardımcı olacaktır. Yüce Rabbi’m sıkıntılarımızı gidererek helal kazançlarla bizi rızıklandırsın. Allah kelimesini ağzından düşürmeyen mahrum kalmıyor. Tüm işlerimizin önü açılıyor. O zaman bu fırsatı kaçırmayıp, her gün işe başlarken besmele çekerek bu duayı okumayı unutmayalım.
Yeni bir işe, her yeni bir göreve başlamadan önce Rabbi Yessir duasını okumanız tüm işlerinizin yolunda gitmesini sağlayacaktır. Allahu Teala, mümin kullarına bu duaları öğretmiştir ve okumalarını istemiştir. O mümin kulları da her yeni bir işe başlarken bu duayı okumuşlardır. Cenab-ı Hak, Kur'anda böyle haber vermektedir. Allah adıyla başlanan işlerde hayır, bereket, huzur, başarı ve muvaffakiyet olmaktadır. Yüce Allah her işimizde, her anımızda bizim yanımızda olarak yardımcı olacaktır. Yüce Rabbi'm sıkıntılarımızı gidererek helal kazançlarla bizi rızıklandırsın. Allah kelimesini ağzından düşürmeyen mahrum kalmıyor. Tüm işlerimizin önü açılıyor. O zaman bu fırsatı kaçırmayıp, her gün işe başlarken besmele çekerek bu duayı okumayı unutmayalım.
Kalpten inanarak, büyük bir samimiyet ve inanç ile okunduğu zaman her işinizi kolaylaştıran ve genişleten bir duadır. Bazılarına göre sürekli okunduğu zaman şeytan senden 7 sene uzaklaşacağına inanılan bir duadır.

RABBİ YESSİR DUASI TÜRKÇE OKUNUŞU

Rabbi Yessir ve la tuassir sehhil aleyne bi fadlike ye muyessir Rabbi zidne ilmen ve fehmen nafian ve temmim bil hayri.

RABBİ YESSİR DUASI TÜRKÇE ANLAMI

Ey Yüce Rabbi’m, Kolaylaştır, zorlaştırma, Yüce Rabbi’m hayırla sonuçlandır. Bize kendi katından bir rahmet ver, ihsan buyur. Ve bu işimizde bize doğruluk ver, bizim için başarı hazırla. Yüce Rabbi’m, göğsümü aç ve benim için tüm işlerimi kolaylaştır.

Kalpten inanarak, büyük bir samimiyet ve inanç ile okunduğu zaman her işinizi kolaylaştıran ve genişleten bir duadır. Bazılarına göre sürekli okunduğu zaman şeytan senden 7 sene uzaklaşacağına inanılan bir duadır. RABBİ YESSİR DUASI TÜRKÇE OKUNUŞU Rabbi Yessir ve la tuassir sehhil aleyne bi fadlike ye muyessir Rabbi zidne ilmen ve fehmen nafian ve temmim bil hayri. RABBİ YESSİR DUASI TÜRKÇE ANLAMI Ey Yüce Rabbi'm, Kolaylaştır, zorlaştırma, Yüce Rabbi'm hayırla sonuçlandır. Bize kendi katından bir rahmet ver, ihsan buyur. Ve bu işimizde bize doğruluk ver, bizim için başarı hazırla. Yüce Rabbi'm, göğsümü aç ve benim için tüm işlerimi kolaylaştır.

İş Bulmak İsteyenlerin Okuması Gereken Dua ve Anlamı

İş sahibi olmak isteyenler aşağıda belirtilen ayeti kerimeyi her gün okumaya devam ederlerse muratlarına erişirler. Peki iş bulmak için hangi dua okunması gerekiyor.

İş Bulma Duaları

İş bulma duası, işini değiştirip daha iyi imkanlara kavuşmak isteyenlerin ve çok uzun süredir işsiz kalan kişilerin başvurdukları bir yöntemdir. Rızkın nerede olduğunu önceden bilmek ve onu tayin etmek insanlar için oldukça güçtür. Hele ki son yıllarda insanların iş seçimi yapmak konusunda kararsız kalmaları ve iş beğenmemeleri gibi nedenlerde düşünüldüğünde karamsarlığa kapılmaları gayet normaldir. Ancak samimi olarak iş bulma gayretinde olup, elinizden geleni yaptıktan sonra aşağıda verdiğimiz duaları okuyarak gerisini Allah’a bırakmak gerekir. Dinimizde “tevekkül” olarak nitelendirilen bu durum sonucunda beklediğiniz rızka ve işe kavuşabilirsiniz.

İş Bulama Duası -3 "Malikü'l mülki tü'til mülke." Manası: "Mülkün gerçek sahibi, o mülkü verendir." İş aramaya başladığınız zamanlarda verdiğimiz bu duayı 1150 defa okumaya başlayan kişiler hayırlı bir işe sahip oldukları da bilinmektedir. Verdiğimiz bu dualar her ne kadar iş arama sürecinizde size manevi destek olsa da siz yine de iş bulma gayretinizi elden bırakmamalısınız. Yoksa sadece bu duaları okuyarak iş bulma olasılığınız çok düşüktür. Siz önce elinizden gelen tüm gayreti gösterip geresiniz Yüce Allah’a bırakmalısınız.

İş Bulama Duası -1

Allahümme salli ala seyyidina Muhammed’in ve ala Ali seyyidina Muhammed kad dakat hiyletiy edrikniy Ya Rasullullah.”

Anlamı: ” Muhammed ve ehline salat eyle. Çok fazla sıkıntım var, bana destek ve yardımcı ol Ya Rasullullah.”

Bu Salavatı şerifeyi cuma günleri 100 defa okumanın sayısız faydası olduğu bildirilmiştir. Eğer peş peşe 40 Cuma günü okumaya devam ederseniz, hayırlı bir rızık kapısı ve iyi bir işe sahip olabilirsiniz. Ayrıca bu duayı işlerinizin hayırlı bir şekilde devam etmesi içinde daha sonra devam etmenizde büyük bir fayda vardır.

İş Bulama Duası -2

Bismillahi ala nefsi ve mali ve dini. Allah ümme raddini bir kadaike ve barik li fima kuddire li, hatta la uhibbe tacile ma ahhartehu ve te’hira ma acceltehu.”

Anlamı: “Allah’ım malımı mülkümü, nefsimi ve dinimi sana emanet ettim. Vereceğin hükme beni razı kıl. Bunu bana mübarek et ki sonraya bıraktığının acelesini ve acele ettiğinin geciktirilmesini senden istemeyeyim. Nefsimin isyan etmesine engel ol, teslimini sağla.”

Bu duada Peygamber Efendimiz (S.A.V) tarafından özellikle iş konusunda sıkıntıda kalmış kişilere tavsiye ettiği dualardandır.

İş Bulama Duası -3

” Allahü yü’ti mülkehu men yeşa.”

Anlamı: ” Allah mülkünü kendi istediği kişiye bahşeder.”

Verdiğimiz bu dua, işsiz kalındığı durumlarda 990 defa okunmaya devam edilirse en kısa süre içinde hayırlı rızık kapılarının açılmasına vesile olmaktadır.

İş Bulama Duası -4

“Malikü’l mülki tü’til mülke.”

Manası: “Mülkün gerçek sahibi, o mülkü verendir.”

İş aramaya başladığınız zamanlarda verdiğimiz bu duayı 1150 defa okumaya başlayan kişiler hayırlı bir işe sahip oldukları da bilinmektedir.

Verdiğimiz bu dualar her ne kadar iş arama sürecinizde size manevi destek olsa da siz yine de iş bulma gayretinizi elden bırakmamalısınız. Yoksa sadece bu duaları okuyarak iş bulma olasılığınız çok düşüktür. Siz önce elinizden gelen tüm gayreti gösterip geresiniz Yüce Allah’a bırakmalısınız.

İş Bulama Duası -3 "Malikü'l mülki tü'til mülke." Manası: "Mülkün gerçek sahibi, o mülkü verendir." İş aramaya başladığınız zamanlarda verdiğimiz bu duayı 1150 defa okumaya başlayan kişiler hayırlı bir işe sahip oldukları da bilinmektedir. Verdiğimiz bu dualar her ne kadar iş arama sürecinizde size manevi destek olsa da siz yine de iş bulma gayretinizi elden bırakmamalısınız. Yoksa sadece bu duaları okuyarak iş bulma olasılığınız çok düşüktür. Siz önce elinizden gelen tüm gayreti gösterip geresiniz Yüce Allah’a bırakmalısınız.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA